ФК ФЕРИОН НАБИРА ДЕЦА И ЮНОШИ

Заповядайте на пробни тренорвки! Тренировките се провеждат на изкуствения терен на ст. Локомотив. Очакваме Ви! За връзка: 0876 707 250 , 0899178961

• Добър старт на първенствата

Добър старт на първенствата

Започнаха първенствата на всички гарнитури на ФК Ферион. След като до сега играеха само батковците, родени 2002 година, сега започнаха и всички по-малки момчета. Най-малките ни възпитаници, родени след 2007 година, се представиха на ниво и разбиха отборът на ФК Кремиковци с 8:1. На стадионът в село Герман имаше само един отбор, който водеше играта и създаваше ситуации пред противниковата врата и това бяха нашите малки футболисти. Над всички в срещата беше Юлиян Гюров, който отбеляза 4 гола. Два гола добави Мишо Генов, а с по един се отчетоха Майкъл Наков и Денис Ракиповски. На стадионът в Драгалевци успешен дебют направиха и батковците от 2006 година. Те се изправиха срещу коравият отбор на Спартак София. В равностен мач, макар и с повече положения за нашият отбор, успяхме да вземем трите точки с изстрадалият резултат 2:1. В първата третина и двата отбора се разузнаваха и не си отбелязаха гол. През втората част момчетата на Спартак ни изненадаха и затвориха частта с един гол аванс. Но в третата част Илия Андонов донесе победата с двата си гола. Неприятна загуба претърпяха момчетата, родени през 2005 година. Те отстъпиха пред Локомотив София с 6:0 и не оправдаха очакванията за по-сериозно представяне. И в двете полувремена записахме класически загуби от по 3:0 и не успяхме да се противопоставим на железничарите. Ферион 2004 също дебютира с победа над БМ спорт с убедителното 5:0. Вече понатрупалите опит момчета успяха да разгърнат потенциала си и се справиха без особени затруднения с противника. С разнообразна игра те объркваха противниковата защита и много наши футболисти имаха шанс да отбележат. Петимата голмайстори за нас бяха Рой Митов, Любомир Петков, Радослав Славчев, Николай Велинов и Александър Пачкински. Батковците от Ферион 2002 също бяха убедителни в среща от петият кръг на първенството. Те се изправиха срещу ЦСКА 1948 и не се стреснаха от именитият си съперник.  Без напрежение и детински грешки те спокойно разиграваха топката и създадоха множество положения. Първото полувреме завърши 2:1 за нас, като червените имаха само един удар и успяха да отбележат с него, докато ферионци имаха поне дузина положения за гол. Втората част не се различаваше особено от първата, единственото което направи впечатление, бе подобреният мерник на нападателите. В герой на мача се оказа Ивайло Лилов, който отбеляза всичките голове за нас, за крайното 5:1

• Победа и загуба днес срещу Локомотив Пловдив

Победа и загуба днес срещу Локомотив Пловдив

Днес момчета на Ферион записаха победа и загуба срещу Локо Пловдив. И двата мача се играха по едно и също време на базата в Брестник(набор 2003) водени от Станислав Симов и на Лалута в Пловдив(набор 2004)  воден от Георги Борисов. Срещите се играха от 14:00ч заради леко объркване между двата щаба за часовете на мачовете. 2004 – Локомотив – Ферион  2:0Както и срещу другият пловдивски гранд момчетата ни играха добре, но за пореден път изпуснаха да реализират и голът за Локо не закъсня. След три ходова акция играч на Локомотив беше изведен на позиция сам срещу вратарят ни Станчев и резултата бе открит. Така завърши и първото полувреме. Втората част не се различаваш много от първата и за двата отбора се редуваха голови положение. Ферионци атакуваха, а Локомотивци с перфектни контри тормозеха нашата защита и грешката за 2:0 не закъсня. За съжаление отново както и срещу Ботев, Станчев допусна елементарна грешка при вторият гол. 2003 – Ферион – Локомотив – 5:2 В другата среща  между двете школи Ферионци тотално надиграха своят съперник с класическа разлика от 3 гола. Първото полувреме беше спечелено от Локомотив, но втората час след малък разбор(викове) в съблекалнята от ст. треньор Симов отбора заигра друг футбол. Голмайстори: 1:1 Ивайло Янев от дузпа2:1 Данчо Костов,3:1 Кристиян Гуглев ,4:1 Ивайло Янев5:2 Кристиян Гуглев

• Ферион набор 2005 прие поканата за контрола на Левски Раковски

Ферион набор 2005 прие поканата за контрола на Левски Раковски

Контролата ще се играе на базата на Левски Раковски. Мача е с начален час 19:00 и ще е добра проверка за момчета. Успех момчета. ФФФ

• Силен старт и силен финал за набор 2006

Силен старт и силен финал за набор 2006

След достигането до финал по време на лятната подготовка Ферион 2006 стартира силно в сезон 2016/17. Отборът взе труден успех с 2-1 над Спартак 2015 и постепенно набра сериозна инерция. Последва убедителна победа с 4-1 над Надежда Доброславци и отборът се утвърди в челото на класирането. Ферион 2006 разгроми Металург (Перник) с 10:0 и се изкачи на първо място в класирането, с по-добра голова разлика от момчетата на НСА. В третият кръг на първенството липсваше интрига в двубоя, като ферионци разбиха противника по всички футболни аспекти. Солидна защита в малкото случай, когато перничани атакуваха, разнообразна и бърза халфова линия и безкомпромисни нападатели, отказаха противника в мача. Три гола за изразителната победа отбеляза Кирил Йотов, по два добавиха Кристиян Илиев и Максим Велчев, а по един вкараха Цветан Петров, Иван Стойчев и Илия Андонов. Победната поредица бе прекъсната с равенство 3-3 с отбора на Сердика, като и тук сердичани се оказа препъникамък за отбора. Дойде ред и на тежката серия срещу съставите на НСА и Локомотив Сф (завършили първи и трети в класирането на групата за полусезона), приключила с две тежки поражения без отбелязан гол. Именно тези двубои отдалечиха фериончетата от челната тройка. След кратка пауза заради нечетния брой отбори в дивизията Ферион не успя да победи РД Спорт, като завърши наравно 2-2. Тимът приключи по най-добрия начин полусезона след футболна класика над втория ДИТ. С набрания актив Ферион 2006 остана на четвърто място в класирането, на три точки от втория и третия. Този успех показа, че възможностите на отбора са по-големи и момчетата могат да стигнат до призово класиране.

• Най-малките в подножието на върха

Най-малките в подножието на върха

Една от положителните тенденции в ДЮШ на Ферион през есенния сезон на шампионат 2016/17 е силното представяне на най-малките – набор 2007. Той взе участие в първенството по футбол 7 на Зонален съвет-София, като попадна в Група В. Отборът направи силна начална серия с победи над съставите на Кремиковци (8-1), Младост 2015 (2-1), ДАФ (1-0), Шампион (4-1). Особено показателен бе успехът срещу ДАФ в равностоен и труден мач. „Фериончетата” създадоха повече положения пред противниковата врата, но нещата отиваха към равенство, устройващо повече противника от ДАФ. Не така мислеше обаче Юлиян Гюров, който в последната минута на мача успя да разпечата вратата на ДАФ и да донесе трите точки за отбора. Последва тежко поражение в прекия сблъсък за първото място с ФК Ком-98 (Годеч). Това се оказа и единственото поражение за „фериончетата” за първия полусезон. Развоят на двубоя повлия и върху мача със Сердика, завършил наравно 2-2. Сердичани се намират във втората половина на класирането, но са корав съперник, който е специалист по равенствата. С този мач в началото на ноември завърши полусезона за Ферион 2007, тъй като по програма тимът почиваше в последния кръг. Съставът на Ферион 2007 зае второто място в класирането на две точки от водача ФК Ком-98. Тимът може да направи още по-сериозно представяне, ако подобри играта си в защита. Сред водещите играчи на отбора се утвърдиха Юлиян Гюров, Калоян Георгиев, Михаил Генов и др. Очевидно е, че малките състезатели на Ферион се движат по правилния път, който още този сезон може да ги изведе до първото място.

• Започнаха мачовете от пролетният полусезон

Започнаха мачовете от пролетният полусезон

С отминаването на зимата се възобновиха и футболните мачове при децата от столичните първенства. С това идва и нова надежда за добро представяне на малките футболисти на ФК Ферион, ови трепети на родителите и емоции на състезатeлете.  Първи за годината излязоха момчетата родени през 2005г. водени от треньора Станислав Симов. Техен противник бе Урвич Пасарел, като и двата отбора са с амбиции за по-добро лице през новият сезон. Очакванията за равностоен двубой не се сбъднаха и ФК Ферион бяха пълен господар на терена. Още от първият съдийски сигнал се заредиха опасностите пред противниковата врата и емоциите в нашата агитка взеха връх. Видимо по-спокойни и технически по-подготвени нашите футболисти лесно достигаха до опасни ситуации. Противниците имаха епизодични атаки и не създаваха сериозни затруднения на вратаря и отбраната. Ферионци победиха заслужено с 4:1, като два от головете заби Станимир Камарски, а по един добавиха Ники Генов и Пепи Трифонов, засякъл с глава топката след центриране от корнер. По-малките момчета от 2007г. загубиха катастрофално с 12:0 от наборите си от Славия. Поради липсата на 4-5 основни футболисти треньорът Георги Борисов заложи на по-малки футболисти и разгромният резултат бе налице.

• Светлина в тунела

Светлина в тунела

Изминалият уйкенд бе най-кошмарният за ФК Ферион от създаването му. По лошо представяне никога не сме имали, но както казват старите хора – винаги има първи път. За добро или за лошо и това трябваше а се случи някой ден. Загубите са неприятни, разгромните загуби, още повече. Изпуснатите точки и пропилените победи оставят горчив привкус. Тоталното надмощие на противника и ненамирането на противодействие смачква самочувствието. Съдийските грешки и липсата на шанс удрят по ентусиазма за игра.  Но желанието за игра и мотивацията са основна движеща сила за добро представяне на отбора. Когато излезеш уплашен и с наведена глава, когато те е страх и не те интересува какво ще се случи, когато не се влагаш и не помагаш на съотборника до себе си, когато не вложиш и последните си сили, няма как да се получи. Тренировките не са за отбиване на времето, не са купон, не са забавление. Тренировките са много работа и усилия и сработване със съотборниците. Наученото на тренировките се показва на мачовете. Когато не полагаш усилие в едното, няма как да дойдат резултатите в другото. Когато го няма желанието и хъса, няма и победи, няма и развитие, няма и бъдеще. Мачовете са арената, на която може да изгрееш за големият футбол, но когато не си подготвен е загуба на време. И петте отбора записаха загуби в срещите си за различните първенства. Момчетата от 2002 година загубиха безславно с 4:0 от Спортист София. 2004г. загубиха с 4:1 от Лъвчетата, като попадението за нас дойде от дузпа, изпълнена точно от Любомир Петков. 2005 година паднага 3:1 от Ком, а 2006г. загубиха от Септември с 2:1. Родените след 2007 инкасираха тежка загуба с 9:1 от Национал. Точно тук идва светъл лъч надежда. В тоталната тъмнина с прокрадна една блещукаща светлинка. И сега е моментът всички да се хванат за нея и да преосмислят приоритети се си. Всички трябва да вземат пример от малкият си съотборник Юли Гилов. Когато едни не идват на мачовете, други имат по важни неща, а трети не тренират, а се забавляват идва моментът на изгряването на други. Юли Гилов, макар и по-малък успя да отбележи и трите гола за трите възрастови групи. Светлина в тунела се вижда, важно е и другите да я забележат и да се замислят. След 5 загуби и голова разлика 22:4 е време футболистите да слушат треньорите и да вземат нещата на сериозно, ако искат да успеят в бъдещите си начинания по зеленият терен. И тренировка, след тренировка, след тренировка…..

• Ферион 2005 не успя да огъне пернишкия метал

Ферион 2005 не успя да огъне пернишкия метал

В първата събота на месец на декември се изигра поредния кръг от шампионата по Футбол 9 в Група Б (набор 2005) на Софийския зонален съвет. В предпоследния мач от есенния сезон на първенството Метал Пк победи с 4-0 отбора на Ферион. Срещата се състоя в събота по пладне на спортен комплекс „Царско село”. Четирите гола паднаха през първото полувреме, когато играчите на Ферион все още влизаха в мача. Второто полувреме бе равностойно, като не паднаха голове в двете врати (четвърто за този полусезона). Отсъствието на самоувереност стана главната причина за претърпяното поражение. Фериончетата не издържаха на противниковия устрем и позволиха на съперника да натрупа сериозна преднина. Перничани спечелиха с повече самочувствие, хъс и напереност. Явно това трябва на малките фериончета, на които иначе не им липсват качества. Въпреки загубата отборът може да играе добър футбол, но трябва да си повярва. С този мач приключи тежката серия за Ферион, който се изправи срещу първите три тима в групата (Национал, Левски и Метал). Въпреки пораженията играчите трябва да вдигнат смело глави и да се научат да посрещат без страх предизвикателствата. Това ще неминуемо ще доведе и по-добри резултати. Част от състезателите идват от долния набор 2006 и набират опит при по-големите. За разлика от другите формации на Ферион есенният дял от първенството за набор 2005 все още не е приключил. Тази неделя се изигра и последният мач от полусезона. В него Ферион 2005 се изправя срещу връстниците си от Велбъжд.

• Непостоянството продължава да следва големите

Непостоянството продължава да следва големите

През изминалите месеци след края на лятото Ферион, набор 2002 изигра най-много мачове заради по-рано стартиралия сезон при него. „Ферионите“ редуват силни и слаби игри, което личи от записаните резултати в първенството. Треньорът Станислав Станков учи играчите на бърз, модерен футбол и те добре трябва да се вслушват в неговите думи. Изминалите срещи показаха, че неспазването на треньорските указания води до поражения на терена. Игрите на приливи и отливи тръгнаха още от началото на сезона. Ферион остана на крачка от победата, след като Септември победи с 3-2 „черно-белите”. Във втория кръг бианконерите играха вдъхновено и разгромиха с 8-0 Ботев 57. Момчетата литнаха във въздуха, но бяха свалени на земята от прашката на Орловец 2015 (Кокаляне), причислян към аутсайдерите в групата. „Ферионците” имаха числено предимство от двама човека (играха 11 на 9), но със здрава игра в защита и опасна контраатака кокалянци спечелиха с 4-3. Три дни по-късно последва нов силен мач за Ферион и те разгромиха с 12-0 Конкордия. Сред голмайсторите се нареди дори и вратарят Христо Димитров. В петия кръг играчите на Ферион зарадваха главния треньор Георги Борисов с победа 5-1 на ЦСКА 1948, като всички попадения бяха дело на Ивайло Лилов. Тогава дойде поредното движение надолу и те загубиха след 6-3 от останалия с десет човека Спортист 13. „Ферионци” допуснаха обрат от фаталния противник. Играчите на Ферион възвърнаха отчасти самочувствието си след силен мач срещу БМ Спорт. За тяхно съжаление те не успяха да преодолеят отбранителния вал на противника и записаха първо равенство и то бе нулево. Така логично Ферион 2007 се намира в средата на класирането (четвъртъ) и изостава сериозно от челниците Септември и Спортист 13. Тимът разполага със стабилни вратари в лицето на Иван Пеев и Христо Димитров, здрави защитници като Емил Тонев и Мартин Велев и остра офанзивна линия в лицето на Ивайло Лилов, Борис Илиев, Любо Попов. В тима са включени играчи, родени през 2003, а в началото играха и момчета от 2004 г. като снажния Рой Митов. Отборът има качества, което се видя от лагерите през лятната пауза, но трябва да се отърси от непостоянството. Така ще може да покаже възможностите си и да разкрие пълния си потенциал.