Новини

• Ферион се завърна на футболното поле в началото на юни

Ферион се завърна на футболното поле в началото на юни

Принудителната пауза от няколко месеца без любимата игра приключи в началото на юни. Тогава отборите от Ферион ДЮШ се върнаха на игралнотополе. По случай 1 юни – Денят на детето, се проведе футболен мач между набор 2007/08, 2009/10 и отбор на родителите. Младите фериончета бяха подсилени от своя наставник Георги Борисов, който ги подпомагаше с опита си и своите умения. Отборът на „възрастните” се възползва от рутината и физическите си предимства и завоюва победа в приятелската среща. През следващите дни бяха изиграни още няколко контроли, чрез които младите състезатели бързо навлязоха в обичайния си ритъм.

• Добро представяне в контролите

Добро представяне в контролите

В последния петък на юни съставите на ФК Ферион изиграха две контроли. Играчите на набор 2007/08 и 2009/10 посрещнаха на тренировъчното игрище до ст. „Локомотив” отборът на Металург (Перник). Срещата предизвика сериозен интерес за контролен мач между юношески отбори в ранна възраст. Перничани разполагаха със състезатели от по-големи набори, което им помогна да влязат по-бързо в мача. Гостите поведоха след бързи пробиви. След почивката постепенно „фериончетата” иззеха инициативата, свалиха оковите на притеснението и показа борбеност по всички точки на терена. Опитите за контраатаки на Металург не доведоха до попадения заради самоотвержените намеси на играчите в черно-бели екипи. Прибързаността им попречи да намалят разликата. И двамата вратари показаха своите умения с ръце и крака. В края на срещата треньорът Георги Борисов извърши доста смени, но играта на отбора остана стабилна. По същото време воденият от треньора Станислав Симов набор 2004/05 загуби с 0-2 от ЦСКА 1948. Първото полувреме приключи при нулево равенство, като играчите на Ферион добре се противопоставяха на своя съперник. След почивката треньорът Симов даде шанс на всички свои подопечни и противниците се възползваха от това, вкарвайки два гола. Въпреки пораженията, в изиграните се видяха много положителни тенденции, които тепърва трябва да се затвърждават.

• Честито лято!

Честито лято!

ФК Ферион честити на своите състезатели настъпването на лятото и има пожелава много щастливи мигове на футболния терен и извън него!

Видеоселекция: 10 странни гола

Неделно настроение с някои от най-странните голове във футболната история ВИЖ ТУК:

• Видеоселекция: голове от корнер

Видеоселекция: голове от корнер

Някои от най-запомнящите се голове от ъглов удар ВИЖ ТУК .