Новина

Ферион 2005 не успя да огъне пернишкия метал

В първата събота на месец на декември се изигра поредния кръг от шампионата по Футбол 9 в Група Б (набор 2005) на Софийския зонален съвет. В предпоследния мач от есенния сезон на първенството Метал Пк победи с 4-0 отбора на Ферион. Срещата се състоя в събота по пладне на спортен комплекс „Царско село”. Четирите гола паднаха през първото полувреме, когато играчите на Ферион все още влизаха в мача. Второто полувреме бе равностойно, като не паднаха голове в двете врати (четвърто за този полусезона). Отсъствието на самоувереност стана главната причина за претърпяното поражение. Фериончетата не издържаха на противниковия устрем и позволиха на съперника да натрупа сериозна преднина. Перничани спечелиха с повече самочувствие, хъс и напереност. Явно това трябва на малките фериончета, на които иначе не им липсват качества. Въпреки загубата отборът може да играе добър футбол, но трябва да си повярва. С този мач приключи тежката серия за Ферион, който се изправи срещу първите три тима в групата (Национал, Левски и Метал). Въпреки пораженията играчите трябва да вдигнат смело глави и да се научат да посрещат без страх предизвикателствата. Това ще неминуемо ще доведе и по-добри резултати. Част от състезателите идват от долния набор 2006 и набират опит при по-големите. За разлика от другите формации на Ферион есенният дял от първенството за набор 2005 все още не е приключил. Тази неделя се изигра и последният мач от полусезона. В него Ферион 2005 се изправя срещу връстниците си от Велбъжд.