Новина

Горе главите и само напред!

В съботната утрин отборът на Ферион излезе във важен мач срещу Септември. Слънчевото и приятно време спомогна да се събере сериозен брой запалянковци. След началния съдийски сигнал съперниците си размениха по няколко атаки. „Черно-белите” откриха резултата с хубав пробив по лявото крило и удар почти от нулев ъгъл на Явор Николов. Вратарят на домакините имаше отлични намеси и внесе сигурност в защитата. «Ферионите» удариха и напречната греда при една от своите атаки. След разбъркване в десетата минута и нещастен карамбол се стигна до равенство. В 25-та минута играчите на Ферион пробиха защитата и изведеният в наказателното поле Явор Николов преодоля вратаря с техничен удар. Стражът Мартин Николов отново бе стабилен на вратата. Така измина първата част. Малко след подновяването на играта гостите изравниха, след като техен играч засече подаване в наказателното поле. «Ферионите» имаха възможност отново да поведат след хубаво изпълнен пряк свободен удар. Гостите поведоха след прехвърлящ удар. Нов фаул в полза на Ферион бе с мъка избит от вратаря. Любо бе на път да излезе сам срещу вратаря, но бе повален на границата на наказателното поле. Съдията даде червен картон за защитника на Септември. Топката от последвалия пряк свободен удар профуча покрай гредата. На няколко пъти опасни контраатаки на септемврийци бяха неутрализирани. Опитите за натиск и финален щурм не доведоха до търсения резултат. Гостите пазеха изгодния за тях резултат и в крайна сметка срещата завърши при 2-3. Въпреки първата загуба в първенството играта на отбора вдъхва надежда и нищо не е загубено.